PEELINGI MEDYCZNE

Peelingi medyczne są zabiegami polegającymi na kontrolowanym usuwaniu zmian kosmetycznych i chorobowych w obrębie naskórka lub naskórka i skóry właściwej. Zabieg polega na nakładaniu na skórę odpowiednich mieszanek związków chemicznych, których celem jest złuszczenie naskórka, a w przypadku głębszych peellingów dotarcie do skóry właściwej. Rodzaj peelingu i jego głębokość zależy od problemu skóry i oczekiwanych efektów. Zabieg polega na nałożeniu odpowiedniej substancji chemicznej, która wnika w głąb skóry i ma wpływ na przebudowę kolagenu i elastyny. Peeling wpływa na odnowę naskórka i skóry, oraz  działa odmładzająco likwidując oznaki starzenia się skóry w postaci przebarwień, drobnych zmarszczek i nierówności. Peelingi medyczne dzielimy na:

powierzchniowe (ścierają naskórek)

średniogłębokie (działają na naskórek i górną warstwę skóry)

głębokie (oddziałują na głębsze warstwy skóry)

WSKAZANIA:

√  zmiękczenie, wygładzenie, nawilżenie skóry

√  zmniejszenie, wygładzenie drobnych zmarszczek

√  spłycenie blizn

√  zapobieganie i opóźnienie starzenia się skóry

√  rozjaśnienia plam pigmentacyjnych i przebarwień (ostuda, piegi),

√  oczyszczania skóry w przypadku zaskórników i rozszerzonych porów

√  regulacja i leczenie zaburzeń rogowacenia

√  regulowanie wydzielania sebum

SKUTKI UBOCZNE:

√  pieczenie i napięcie skóry

√   rumień

√  zaburzenia w pigmentacji

PEELINGI MEDYCZNE A STARZENIE SIĘ SKÓRY:

√  umożliwiają stymulację histologiczną i ultrastrukturalną skóry,

√  odnawiają naskórek i remodelują mikroarchitekturę skóry właściwej

√  wywołują wzrost gęstości włókien kolagenowych

√  wydłużają włókna sprężystye

√  zmniejszenia fragmentacji włókien sprężystych

√  tworzenie się i odnowa kolagenu następuje 14- 90 dni po zabiegu. Dłużej i w mniejszym stopniu odbudowują się włókna sprężyste.

√  korzystne zmiany w przebudowie skóry zauważalne są jeszcze po 4-6 miesiącach po zabiegu złuszczania. Powrót do stanu wyjściowego (przed serią zabiegów złuszczania) następuje po około 12 miesiącach.

PRZECIWSKAZANIA:

   √   ekspozycja skóry na słońce (bardzo słoneczne lato)

    √  alergie skórne na składniki zawarte w peelingu

    √  aktywna opryszczka

   √   skłonność do powstawania bliznowców

    √  stan po zabiegu chirurgicznym w obrębie twarzy (3- 6 miesiecy miesięcy)

    √  ciąża, karmienie piersią

    √  liczne znamiona melanocytowe

    √  liczne teleangiektazje

    √  stan po krioterapii (do 6 miesięcy)

    √  choroby autoimmunologiczne (kolagenozy, pęcherzyce)

    √  skóra podrażniona, uszkodzona (nadżerki, przeczosy, otarcia),

    √  ciężkie postacie trądziku (liczne krosty, torbiele ropne)-wymagają wcześniejszej terapii farmakologicznej,

    √  doustna terapia pochodnymi retinolu- wymagana co najmniej roczna przerwa

    √  „niewyrównane” choroby metaboliczne i ogólnoustrojowe

ZALECENIA PRZEDZABIEGOWE:

√  na 7-10 dni przed peelingiem nie należy stosować depilacji, elektrolizy, woskowania, ścierających gąbek, dermabrazji, retinoidów i preparatów drażniących skórę, środków samoopalających.

√  należy odstawić na kilka dni przed zabiegiem silnie działające kremy np. z tlenkiem benzoilu, retinolem czy siarką, kwasy AHA

√  mężczyźni nie powinni się golić w dniu zabiegu,

√  w przypadku niektórych peelingów takich jak np. kwas glikolowy lub Biomedic lekarz zaleca stosowanie odpowiedniego preparatu na 2 tyg. przed planowanym zabiegiem

√  nie wykonywać masażu twarzy 2-3 dni przed peelingiem

√  miesiąc przed peelingiem nie opalać się, nie korzystać z solariumZalecenia ogólne po peelingu chemicznym:

ZALECENIA POZABIEGOWE:

√  zakaz opalania się przez 4 tygodnie,

√  wskazane jest stosowanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym o faktorze SPF co najmniej 30,

√  zakaz stosowania kremów z AHA przez 7-14 dni,

√  makijaż można nałożyć kilka godzin po zabiegu (najlepiej po 24 godzinach),-

√  bezwzględny zakaz zdrapywania złuszczającego się naskórka,

√  wskazane intensywne nawilżanie skóry preparatami bezzapachowymi, hipoalergicznymi

√  wskazane oczyszczanie skóry preparatami do skóry wrażliwej, hipoalergicznymi, bezzapachowymi.

W OFERCIE GABINETU PROPONUJĘ PEELINGI:
TCA 15% i 35%
Retix C
PRX T33
PQAge Evolution
Cosmelan i Dermamelan
V- Carbon
Tranex RetiPeel
BioRePeel
Yellow Peel
Płyn Jessnera
Peeling glikolowy 30%/ 50%/ 70%
Therapeel F8, F12, Az20

PEELING TCA – kwas trójchlorooctowy  jest najsilniejszym kwasem organicznym stosowanym do zabiegów złuszczania naskórka, usuwa postarzałe, uszkodzone lub wyjałowione warstwy skóry na skutek jakiegokolwiek zewnętrznego procesu organicznego. Powoduje koagulację protein skóry w konsekwencji niszczenie warstwy naskórka, która zostanie zastąpiona nowym naskórkiem i nową tkanką łączną. Następnie powstaje rumień i obrzęk. W ciągu 3-5 dni, naskórek brązowieje i zaczyna się złuszczać. Po około 10 dniach proces złuszczania jest zakończony. Po zabiegu skóra wymaga odpowiedniej pielęgnacji, a w ciągu następnego miesiąca konieczna jest intensywna ochrona przeciw promieniowaniu UV. Jest to znakomity zabieg aby wyrównać koloryt skóry, spowodować jej regenerację, spłycić blizny potrądzikowe i rozjaśnić przebarwienia.

Retix.C 4% – peeling ten wykorzystuje retinol – czystą postać witaminy A, jeden z najskuteczniejszych składnikow stosowanych w odmładzaniu skóry, oraz witaminę C i koktajl antyoxydantów, które rozjaśniają i regenerują skórę. Zabieg przeprowadzany jest w dwóch etapach, najpierw nakładane jest serum z wit. C, a po jego wchłonięciu maska z retinolem, z którą pacjent udaje się do domu i w zależności od zaleceń zmywa po 6-10h. Wskazaniami do tego pilingu jest sucha, zmęczona skóra, przebarwienia, skóra wiotka z objawami fotostarzenia. Zabieg może być wykonywany w serii 3-4 zabiegów co 2-4 tygodnie.

Peelengi do stosowania przez cały rok

PRX-T33  to nowatorska metoda chemicznej biorewitalizacji skóry, która łączy w sobie właściwości liftingujące z odmładzającymi, oczyszczającymi i wybielającymi. Unikalne połączenie kwasu TCA z nadtlenkiem wodoru i kwasem kojowym powoduje brak inwazyjności i występowania efektu łuszczenia skóry, przy zachowaniu swoich właściwości takich jak rozjaśnienie czy likwidowanie przebarwień. Docierając peelingiem do środkowej warstwy skóry, zwanej błoną podstawną, powodujemy pobudzenie receptorów do wytwarzania odpowiednich włókien i nawadniania komórek, dzięki czemu otrzymujemy widoczny efekt likwidacji zmarszczek, naciągnięcia i wypchnięcia załamań skóry. Wzmocnienie efektów innych zabiegów medycyny estetycznej, dzięki możliwości zastosowania peelingu przed zabiegami estetycznymi, a także łączenia z innymmi procedurami (zabiegi mezoterapii, mikronakłuwania). Osiągniecie widocznych i długotrwałych efektów, po odbyciu serii zabiegów.

PQ AGE Evolution – peeling ujędrniająco- liftingujący do biorewitalizacji skóry. Jest produktem na bazie kwasu trójchlorooctowego, kwasu kojowego, kwasu migdałowego, nadtlenku mocznika i koenzymu Q10.W czasie jednego zabiegu peeling jest wmasowywany 3-5 razy, warstwowo. Podczas ani po zabiegu nie występuje zaczerwienienie, pieczenie, skóra po zabiegu nie złuszcza się. Bezpośredni efekt po zabiegu to widoczna poprawa napięcia i nawilżenia skóry. W zależności od stanu skóry i oczekiwanego efektu  zabieg powinien być powtarzany co 10-14 dni. Zalecana seria około 4-5 zabiegów.

COSMELAM I DERMAMELAN to zabiegi chemicznego usuwania przebarwień. Polecane są głównie osobom cierpiącym na zmiany skórne będące wynikiem działania promieniowania UV, czyli  tzw. fotouszkodzenia. Zabieg będzie odpowiedni również dla osób, u których przebarwienia są wynikiem nadmiernego gromadzenia barwnika na podłożu hormonalnym (melasma, chloasma).Peeling ten sprawdzi się również przy cerze trądzikowej z nadmiernym łojotokiem, poszerzonymi porami i drobnymi zmianami o charakterze blizn potrądzikowych. Zabieg zaczyna się w gabinecie lekarskim od nałożenia maski. Pacjent z nałożoną maską udaje się do domu i zmywa ją pod bieżącą wodą, po okresie od 3 do 8 godzin. Wymagany czas pozostawienia peelingu na skórze uzależniony jest od wyjściowego stanu skóry . Wymagane jest, aby pacjent stosował po zabiegu krem Cosmelan 2/ Dermamelan 2 przez kilka kolejnych miesięcy po wykonanym zabiegu. Ma to na celu pogłębienie oraz podtrzymanie efektów terapii.Leczenie przebiega z różną szybkością, na co wpływ ma przede wszystkim typ skóry pacjenta.

Przy ciemnej karnacji (fototyp IV i V) plamy bledną już po ok  8- 10 dniach. U osób o skórze jasnej (fototyp I i II) i fototyp III – zanik plam obserwowany jest między 8 a 21 dniem od rozpoczęcia kuracji. W większości przypadków przebarwienia po zakończeniu leczenia znikają praktycznie całkowicie. U niektórych osób można jednak dostrzec cień w miejscu ich uprzedniej lokalizacji.

V Carbon –pierwszy peeling węglowy bez użycia lasera.

V Carbon to trzyetapowy zabieg o działaniu:
– oczyszczającym: usuwa ze skóry zanieczyszczenia, toksyny i zrogowaciały naskórek
– rozświetlającym i wyrównującym koloryt
– reguluje pracę sebum
– zmniejsza pory
– działa antybakteryjnie i przeciwzapalnie

Na pełną procedurę zabiegu składają się:

  1. 1. Peeling V Carbon z aktywnym węglem, kwasem ferulowym, migdałowym i mlekowym, lukrecją oraz ekstraktem z czarnego imbiru zapewniającymi oczyszczenie, rozświetlenie i wyrównanie kolorytu.
  2. 2. Głęboko nawilżający i regenerujący spray V carbon z heksapeptydami

Opcjonalnie:

  1. 1. Głęboko nawilżająca, łagodząca i roświetlająca maska Croma Skincare z kwasem hialuronowym lub zieloną herbatą i aloesem

Wskazania do zabiegu:

– skóra tłusta
– skóra zanieczyszczona, szara, pozbawiona blasku
– rozszerzone pory
– skóra trądzikowa
– skóra męska

md:Tranex Retipeel

Moc retinolu + kwas traneksamowy. Nowoczesny peeling zwalczający oznaki hiperpigmentacji i fotostarzenia się skóry.

md:Tranex™ Retipeel to unikalna formuła łącząca kwas traneksaminowy i retinol z najskuteczniejszymi składnikami wspomagającymi walkę ze starzeniem się skóry i jej depigmentacją (propionian retinylu + glukozyd askorbylu + nikotynamid + kwas cytrynowy + kwas winowy+ wyciąg z rumianku + wyciąg z wierzbownicy + enzym Bacillus Ferment) w celu zwalczenia hiperpigmentacji i skutecznego leczenia objawów starzenia się skóry, blizn potrądzikowych rozstępów. Ten wielofunkcyjny peeling aktywuje mechanizmy komórkowe służące regeneracji i odmłodzeniu skóry znacząco redukując zmarszczki, poprawiając strukturę skóry i rozjaśniając jej kolor.

BioRePeel – peeling medyczny do silnej biostymulacji skóry

BioRePeel to opatentowany peeling medyczny o działaniu biostymulującym, rewitalizującym, nawilżającym i antyoksydacyjnym do silnej biostymulacji skóry. Podczas kontaktu preparatu ze skórą dochodzi do denaturacji białek zewnętrznej warstwy skóry i aktywacji biochemicznej kaskady, która prowadzi do wytwarzania czynników wzrostu (PDGF, ALFA i BETA 1 TGF, VEGF). Główne obszary zabiegowe to twarz, szyja i dekolt, jak również dłonie, ramiona, łokcie, kolana, pośladki czy stopy oraz wszędzie tam, gdzie skóra wymaga ujędrnienia.

BioRePeel to zabieg całoroczny, mało inwazyjny, bezbolesny, bez efektu złuszczania, bez okresu rekonwalescencji i dla osób w każdym wieku. Jedynie przy wrażliwych skórach może być odczuwalne lekkie pieczenie. Dla spotęgowania dzialania peelingu polecamy połączyć go z mezoterapią mikroigłową.

Skład: TCA 35%, kwas laktobionowy, salicylowy, winowy, cytrynowy, aminokwasy (glicyna, prolina, hydroksyprolina,arginina), wit. C i B2, GABA (składnik liftingujący).

Nie Czekaj Umów Się Na Wizytę!

Lek.med. Agnieszka Podołowska

Efekty:

√  wypłycenie zmarszczek i blizn,

√  likwidacja przebarwień,

√  poprawa napięcia i elastyczności skóry,

√  zwężenie porów,

√   likwidacja zaskórników,

√  poprawa stanu skóry trądzikowej,

√  ograniczenie nadmiernego łojotoku,

√  wyrównanie struktury skóry.

Przeciwwskazania:

– ciąża i okres karmienia,

– alergia na którykolwiek składnik preparatu,

– liczne znamiona na skórze,

– przerwana ciągłość naskórka,

– aktywne zmiany bakteryjne, grzybicze, wirusowe (np.opryszczka),

– skłonność do bliznowacenia.

Częstotliwość zabiegu:

Nakładamy peeling na obszar zabiegowy i po 3 – 5 minutach preparat BioRePeelCl3 jest zmywany.

W przypadku twarzy, szyi i dekoltu należy wykonać serię 4-6 zabiegów co 7-12 dni. W przypadku reszty ciała 4-6 zabiegów co 10-15 dni.

Yellow Peel

Yellow Peel to popularny i lubiany przez klientów wielofazowy peeling chemiczny o niskiej agresywności i wysokiej skuteczności. Peeling ten działa na kilka warstw skóry, a możliwość regulacji głębokości wnikania pozwala eliminować różnego rodzaju problemy skórne. Z pomocą tego peelingu możemy redukować przebarwienia, ujędrniać i wygładzać zmarszczki u cer dojrzałych czy oczyszczać i rozświetlać skórę.

Peeling chemiczny Yellow Peel to jeden najdelikatniejszych i najbezpieczniejszych peelingów chemicznych, który można dopasować do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta.

Yellow Peel – wskazania do zabiegu:

√  łojotokowe zaburzenia skóry

√  przebarwienia na twarzy i dłoniach

√  blizny (m.in. blizny potrądzikowe)

√  wyrównanie faktury i kolorytu skóry

√  działanie oczyszczające

√  redukcja zmarszczek

√  wygładzenie skóry wokół oczu, nadanie jej jędrności i elastyczności

√  pielęgnacja szyi i dekoltu

Peeling chemiczny Yellow Peel – przeciwwskazania:

√  infekcje skórne w aktywnej fazie (opryszczka) oraz zmiany zapalne na skórze,

√  choroby zakaźne,

√  zapalenie tkanki łącznej,

√  alergie skórne ( na kwas kojowy, kwas fitowy, kwas azelainowy, kwas glikolowy, kwas salicylowy),

√  liczne znamiona melanocytowe,

√  uszkodzenia skóry,

√  teleangiektazje,

√  leczenie ogólne dermatologicznymi lekami doustnymi lub miejscowymi (do 3 miesięcy wstecz),

√  zaburzenia psychiczne,

 √  ciąża,

 √  karmienie piersią.

Peeling Yellow Peel – przebieg zabiegu

Zabieg Yellow Peel dzieli się na trzy etapy. Pierwszy etap to oczyszczanie skóry specjalnym preparatem, który jest zmywany po około 20 minutach. Następnie, za pomocą kwasów glikolowego i salicylowego, usuwana jest wierzchnia warstwa naskórka (kwasy te są zmywane po kilku minutach). W pierwszej fazie zabiegu może nastąpić delikatne pieczenie. W kolejnym etapie stymulowana jest produkcja kolagenu i elastyny – w tym celu na skórę nakłada się maskę będącą bogactwem składników aktywnych. Wśród nich odnajdziemy takie składniki jak kwas azelainowy, fitowy czy kojowy, które w doskonały sposób wspomagają walkę z przebarwieniami oraz regulują proces syntezy melaniny. Maskę pozostawia się na około 15-20 min, a ilość jej zaaplikowanych warstw uzależniona jest od problemu cery.

Czas trwania zabiegu to około 50-120 minut (w zależności od ilości położonych warstw maski).

UWAGA! Na 15 dni przed zabiegiem zalecane jest stosowanie preparatów oczyszczających na bazie kwasu glikolowego, aby unormować poziom wydzielania łoju. W przypadku, gdy pacjent zmaga się z nawracającą opryszczką, przed zabiegiem dobrze jest wziąć profilaktycznie leki przeciwwirusowe.

Peeling Yellow Peel – efekty zabiegu i możliwe reakcje po

Bezpośrednio po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, a około 3 dni po zastosowaniu peelingu może się również złuszczać.  Po peelingu należy stosować kremy ochronne z wysokim filtrem przeciwsłonecznym. Tuż po zabiegu nie jest zalecana intensywna aktywność fizyczna. Wówczas należy również unikać wysokich temperatur i omijać takie miejsca jak sauna.

Już po jednym żółtym peelingu można zauważyć rezultaty w postaci o wiele lepszego stanu naskórka i skóry właściwej. Zdrowsza i bardziej promienna skóra to zdecydowana zaleta zabiegu Yellow Peel. Efekty są jeszcze lepsze, kiedy zastosuje się serię zabiegów – wtedy też nastąpi znacząca redukcja zmian chorobowych na skórze oraz ich następstw.

Sugerowana częstotliwość zabiegu to raz w miesiącu w serii zależnej od potrzeb (od 1 do 4 zabiegów).

Efekty Yellow Peel:

    bezpośrednio po – skóra staje się gładka, świeża i miękka, ale może pojawić się też zaczerwienienie,

    około 3 dni po zabiegu- skóra może się łuszczyć,

    po 7-14 dniach – gładka, elastyczna i rozświetlona buzia, zredukowane przebarwienia, spłycone zmarszczki i blizny, jednolity koloryt skóry.

Peeling/płyn Jessnera

Peeling chemiczny o szerokim zastosowaniu: starzenie skóry, nierówny koloryt, przebarwienia.Klasyczny skład peelingu Jessnera to kwas salicylowy (14%), kwas mlekowy (14%) oraz rezorcynol (14%) zawieszone w 100% etanolu. Ze względu na często występujące uczulenie na rezorcynol, w nowszej wersji peelingu Jessnera został on zastąpiony 17% kwasem salicylowym i mlekowym w równych proporcjach oraz 8% kwasem cytrynowym. Składniki są zawieszone w 100% etanolu. W gabinetach dermatologii estetycznej spotkać można obie formuły peelingu.

Kwas salicylowy – jest betahydroksykwasem o właściwościach silnie lipofi lowych, dzięki czemu reguluje pracę gruczołów łojowych (zmniejsza łojotok), działa komedolitycznie – wspomaga usuwanie zaskórników, oczyszcza skórę i zapobiega powstawaniu wyprysków. Znajduje zastosowanie w terapiach przeciwtrądzikowych z uwagi na silne działanie bakteriobójcze, grzybobójcze i przeciwzapalne. Ponadto kwas salicylowy stymuluje odnowę komórkową skóry, działa złuszczająco i odmładzająco. Redukuje niedoskonałości (rozszerzone pory, drobne zmarszczki) i przebarwienia, zwiększa napięcie skóry oraz rozjaśnia jej koloryt.

Kwas mlekowy  – jest alfahydroksykwasem, w naturalny sposób poprawia nawilżenie skóry, indukuje syntezę ceramidów w naskórku oraz stymuluje produkcję włókien kolagenowych i elastylowych w skórze właściwej, dzięki czemu skóra staje się grubsza, jędrna i bardziej sprężysta. Kwas mlekowy działa również keratolitycznie, przeciwzapalnie i wybielająco (hamuje proces melanogenezy poprzez inhibicję aktywności tyrozynazy).  Jest bardzo dobrze tolerowany przez wszystkie typy skór, nawet wrażliwe skóry naczyniowe.

Kwas cytrynowy  – należy do grupy alfahydrokwasów. Wykazuje działanie keratolityczne, dzięki czemu usuwa przebarwienia i działa rozjaśniająco na skórę.

Wskazania

  • · niwelowanie drobnych zmarszczek
  • · przywrócenie jędrności
  • · zwężenie rozszeżonych porów
  • · ujednolicenie kolorytu

Zmiany barwnikowe

  • · działanie depigmentacyjne na przebarwienia np powierzchniowe i naskórkowe zmiany barwnikowe, zmiany barwnikowe indukowane szkodliwym promieniowaniem UV
  • · rozjaśnienie i wyrównanie kolorytu
  • · skóra ze skłonnością do powstawania zmian trądzikowych w wyniku zmian hormonalnych, w tym menopauza

Płyn Jessnera aplikowany jest na dany obszar zabiegowy i pozostawiony na skórze na 5 min,  po czym neutralizujemy jego działanie zmywając go dużą ilością zimnej wody. Następnie aplikujemy na skórę spray neutralizujący pozostawiając na kilka minut, a następnie ponownie przemywamy skórę zimną wodą. 

W celu regeneracji i naprawyaaplikujemy na suchą skórę maskę Crystal Fiber mask lub Antistress Face mask.

W celu wzmocnienia efektów terapii należy zaaplikować na skórę niewielką ilość preparatu mesoestetic® Post peel 1% retinol concentrate, omijając okolicę oczu.

 Po usunięciu ze skóry maski aplikujemy krem intensywnie regenerujący skórę Fast Skin Repair i krem z wysokim fi ltrem przeciwsłonecznym SPF 50+ lub moisturising Sun Protection SPF 50+.

Efekty zabiegu:

  • · szybsze gojenie się krost i grudek
  • · zmniejszenie liczby zaskórników 
  • · spłycenie blizn potrądzikowych
  • · obkurczenie ujść gruczołów łojowych 
  • · rozjaśnienie skóry i przebarwień

Rekomenduje się 3 zabiegi co 3-4 tygodnie, dwa razy w roku.

Kwas glikolowy 30%/50%/70%

 PERFECT IMAGE Glycolic Gel Peel to produkt, którego głównym składnikiem jest kwas glikolowy 30%/50%/70%, który przenika przez skórę dzięki czemu likwiduje obumarłe komórki, a przy okazji znacznie zmniejsza rozszerzone pory. Kwas glikolowy poprawia proces stymulacji kolagenu w skórze. Peeling glikolowy Perfect Image posiada żelową formę, dodatkowo do zestawu została dołączona pipeta, ułatwiająca stosowanie preparatu.

 Wskazania:

  • · wyrównanie kolorytu skóry,
  • · rozjaśnienie przebarwień,
  • · działanie przeciwzmarszczkowe,
  • · intensywne nawilżenie,
  • · dla każdego rodzaju skóry.

Skład:

  • · Kwas glikolowy 30% – intensywne działanie złuszczające oraz redukujące widoczne przebarwienia na skórze, należący do grupy kwasów owocowych, AHA;
  • · Retinol – działanie złuszczające, wygładza zmarszczki, pobudza namnażanie komórek naskórka, działa antyoksydacyjnie oraz aktywuje fibroblasty i pobudza syntezę kolagenu,
  • · Ekstrakt z zielonej herbaty – składnik o właściwościach przeciwbakteryjnych oraz łagodzących stany zapalne skóry,
  • · Wyciąg z ogórka – głębokie oczyszczenie połączone z przywróceniem naturalnej równowagi, nawilżenie oraz redukcja przebarwień,
  • · Wyciąg z kwiatów rumianku – właściwości przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, rozkurczowe i łagodzące,
  • · Ekstrakt z liści żywokostu – działanie zmiękczające i wygładzające, przyspiesza regenerację skóry, chroni ją przed powstawaniem poparzeń słonecznych.

Peeling aplikujesię na oczyszczoną i odtłuszczoną skórę twarzy. Preparat nakładać się warstwowo na ok. 1 minutę, następnie zmywa zimną wodą. Stosuje się nie częściej niż co 2-3 tygodni.

Therapeel F8

Peeling złuszczająco-rewitalizujący, dedykowany skórom problematycznym i trądzikowych.

W składzie jest kw. ferulowy 8%, floretyna 5%,kw.cytrynowy, jabłkowy, mlekowy 5%

Zabieg powtarza się co 2 tygodnie.  

Trerapeel F12

Peeling dedykowany skórom delikatnym, wrażliwym, skórze palacza, z przebarwieniami, skórze odwodnionej.

W składzie jest kw.ferulowy 12% i floretyna 5%.

Jest doskonałym wstępem przed mezoterapią osoczem bogatopłytkowym, przez zabiegami z użyciem toksyny botulinowej, przed mezoterapią igłową i mikroigłową.

Zabieg powtarzamy co 3 tygpodnie.

Therapeel Az20

Mocno przyczynia się do odnowy komórkowej, mogą go stosować kobiety w ciąży i kobiety karmiące. Sprawdza się przy skórze wrażliwej, naczyniowej, z rumieniem, zanieczyszczonej, z tendencja do trądziku.

W skłądzie jest 2% kw.azelainowy, 4% kw.mlekowy, wyciąg z kasztanowca 3% i wyciąg z ruszczyku 2%.

Zabieg powtarza się co 3 tygodnie, w serii 4-10 zabiegów.

*dokładnych informacji dotyczących peelingów, użytych preparatów i ich konfiguracji, udziela lekarz podczas konsultacji