Akupunktura kosmetyczna

Akupunktura kosmetyczna (lifting akupunkturowy) wywodzi się z tradycyjnej medycyny chińskiej i jest naturalnym sposobem na utrzymanie naturalnego, młodego wyglądu.

Zabieg polega na wkłuwaniu bardzo cienkich, krótkich igiełek (pinezek) w wybrane partie twarzy. Zabieg jest praktycznie niebolesny przy wkłuwaniu igieł w zewnętrzną warstwę skóry.

Przez takie działanie wzmagamy cyrkulację krwi w obrębie twarzy co widać zaraz po pozostawieniu igieł w skórze w postaci jej lekkiego zaczerwienienia. Jednocześnie stymulowany jest metabolizm komórek skóry, ich regeneracja i oczyszczanie z toksyn. Dodatkowo wzmacniamy mięśnie poprzez pobudzenie włókien mięśniowych, poprawę ich napięcia. Stymulujemy produkcję naturalnego kolagenu i elastyny.

Dzięki zabiegowi twarz jest lepiej ukrwiona, dotleniona, zmarszczki z biegiem czasu staja się mnie widoczne i wypełniane wilgocią z głębszych warstw skóry wraz z naturalnymi produktami wewnętrznych rezerw organizmu. Cera odzyskuje promienny wygląd. Zabieg pomaga na problemy skórne, w tym trądzik, niweluje worki pod oczami, ujędrnia skórę twarzy.

Swoim działaniem akupunktura kosmetyczna opóźnia procesy starzenia skóry, przyspiesza jej regenerację. Wykorzystywany jest naturalny potencjał skóry do regeneracji. Twarz staje się bardziej wypoczęta, odprężona i odmłodzona.

Akupunktura kosmetyczna skutecznie zwalcza problemy skóry – w sposób naturalny, bezinwazyjny i pozbawiony skutków ubocznych.

Efekty zabiegu

√ redukcja i spłycenie zmarszczek

√ ujędrnienie skóry

√ uelastycznienie i zmniejszenie blizn

√ poprawa mikrokrążenia co wpływa na dotlenienie i odżywienie skóry

√ poprawa kolorytu skóry

√ lepsze samopoczucie 😊

Przeciwwskazania do akupunktury kosmetologicznej:

√ infekcje, uszkodzenia skóry w miejscu zabiegu

√ hemofilia, cukrzyca, miesiączka

√ zażywanie leków p/zakrzepowych

√ wysokie ciśnienie krwi

√ przewlekłe migreny

√ ciąża

√ wcześniejsze wykonanie akupunktury niż 3 miesiące po zastosowaniu botoksu czy wypełniaczy w rejonie planowanego pinezkowania

Przebieg zabiegu i okolice zabiegowe:

√ nakłuwaniu poddaje się wybrane rejony twarzy wymagające wzmocnienia np.: bruzdy nosowo-wargowe czy lwią zmarszczkę lub całą twarz

√ nie znieczula się okolicy nakłuć z racji znikomych odczuć bólowych

√ czas trwania zabiegu kształtuje się od 30 do 60 min., w zależności od ilości użytych igieł=pinezek

Dodatkowe informacje:

√ plan zabiegowy ustalany jest indywidualnie, w zależności od problemów zdrowotnych i celów kosmetycznych

√ efekty widoczne są już po jednym zabiegu 😊 (w drugiej – trzeciej dobie) i uzależnione są od własnych nawyków (delikatna pielęgnacja, unikanie słońca)